BEST Events

BEST, yıl boyunca, üye üniversitelerden gelen öğrencilerin çalışma alanlarını genişletme, eğitim konularını tartışma, uluslararası mesleki kariyer için ilk adımlarını atma, uluslararası tecrübelerini geliştirme, iletişim kurma, İngilizce seviyelerini geliştirme ve eğlenme amaçlı aktiviteler düzenler. Her BEST etkinliğine, sizin gibi ortak bir noktaya sahip olan, günlük hayattan farklı, eşsiz bir deneyim yaşamak isteyen 20-30 üniversite öğrencisi katılır!

BEST'in yaptığı etkinlikler 3 kategori altında incelenebilir:

- Local Events

- External Events

- Internal Events

External events, BEST üyesi olan üniversitelerdeki öğrencilerin, kulüp üyeliği şartı aranmaksızın katılım gösterebileceği etkinliklerdir. Bu etkinlikler BEST Kursları, BEST Mühendislik Yarışmaları, BEST Eğitim Etkinlikleridir.

Internal events ise sadece BEST üyesi öğrencilerin katılabileceği etkinliklerdir. Bu etkinlikler şu şekilde sıralanabilir: RM(Regional Meetings), PM(Presidents Meetings), GA(General Assembly), TS(TrainShop), WS(WorkShop), IPF(International Project Forum), CE(Cultural Exchange -resmi bir etkinlik değil- ),TRAP(Trainer Camp).

Local events, lokal BEST gruplarının düzenlediği etkinliklerdir. Örnek olarak MW(Motivasyon Haftasonu), LGA(Local General Assembly) gibi etkinlikler verilebilir.


Geçmiş Etkinlikler

BEST İstanbul gelenek olarak her yıl bir internal evente ev sahipliği yapmaktadır.